Wolontariat - teoria i praktyka

Ładuję odtwarzacz...
Wolontariat - teoria i praktyka

Materiał promujący ideę wolontariatu - w teorii i praktyce

Letnia aura pogodowa coraz bliżej, częściej widać barwne akcje organizowane przy udziale wolontariuszy. Oznakowani identyfikatorami działają przy konkretnych wydarzeniach. Są też i tacy, których na co dzień nie widać – pomagają w instytucjach, organizacjach pozarządowych czy mieszkaniach ludzi chorych, starszych. Właśnie idei wolontariatu poświęcony został film instruktażowy studia TvO. Płyty z nagraniem trafią do Centrów Organizacji Pozarządowych Warmii i Mazur.

Tematyka filmu jest nieprzypadkowa – trwają obchody Europejskiego Roku Wolontariatu. Jako że z tej okazji wiele mówi się o samej idei, organizowane są konferencje i spotkania poświęcone tematyce. Powstały materiał filmowy stanowić będzie uzupełnienie ich programu. Jego premierowa prezentacja nastąpi podczas pierwszego dnia Forum Inicjatyw Lokalnych w Zalesiu – 24 maja 2011.

Materiał stanowi instruktaż dla przyszłych wolontariuszy oraz placówek chcących z nimi współpracować, zawiera też katalog kilku praktyk w tej dziedzinie. W tej konwencji zrealizowane zostaną również dwa kolejne filmy, nad którymi już rozpoczęły się prace studia Telewizji Obywatelskiej. Pakiet trzech filmów zostanie umieszczony na płytach CD, które jeszcze w tym roku trafią do biur Sieci COP-ów. Dzięki temu z materiału bezpłatnie skorzystać będą mogły organizacje i osoby zainteresowane.

Film powstał w ramach projektu „COPy Warmii i Mazur. Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.