OWIES. Szansa dla bezrobotnych

Ładuję odtwarzacz...
OWIES. Szansa dla bezrobotnych

Materiał promocyjny Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

– Bywa, że osoby pozostające bez pracy przez długi czas zaczynają tracić świadomość swoich możliwości i umiejętności. A przecież to, co robią na co dzień, ich charakter, system zachowań mogą okazać się niezwykle cenne i przydatne w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. Dlatego postanowiliśmy uwypuklić tę kwestię w naszym materiale – mówią realizatorzy spotu ze studia Telewizji Obywatelskiej.

„Spółdzielnia socjalna szansą dla bezrobotnych” – to hasło przyświecające materiałowi. Pokazanych w nim zostało pięć różnych sylwetek z możliwościami, które niezbędne są do utworzenia i prowadzenia tego rodzaju przedsiębiorstwa. – Gorąco chcemy podziękować osobom, które zechciały pomóc w realizacji naszego materiału, zarówno tym, którzy wcielili się w role, jak i elbląskiemu filantropowi, firmie „PUJAN”, która bezpłatnie użyczyła nam miejsca nagrań – mówią realizatorzy spotu. – Mamy nadzieję, że dla wszystkich osób biorących udział w nagraniach było to ciekawe i miłe doświadczenie. Liczymy przede wszystkim na to, że sam spot zachęci osoby bezrobotne do działania, a to z pewnością będziemy chcieli pokazać w naszych kolejnych materiałach.

Spot powstał w wyniku projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”. Do końca trwania projektu, czyli do marca 2013 roku, powstanie jeszcze 5 podobnych materiałów, a także cykl programów studyjnych poświęconych tematyce ekonomii społecznej oraz filmy. Wszystkie dostępne będą na stronie www.telewizjaobywatelska.org.pl oraz wyemitowane w Telewizji Elbląskiej.

OWIES prowadzony jest przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.