wim.ngo.pl

Portal www.ngo.pl to największy portal zajmujący się tematyką społeczeństwa obywatelskiego. Na bieżąco informuje o tym, co dzieje się w III sektorze, inicjuje dyskusje na ważne tematy, promuje ciekawe wydarzenia. Służy pomocą stowarzyszeniom i fundacjom m.in. w zakresie zarządzania organizacją, prawa, księgowości czy zdobywania funduszy, a także informuje o działaniach prowadzonych przez organizacje. Dostarcza wiedzy na temat kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest również źródłem informacji dla mediów, biznesu, instytucji publicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które współpracują z organizacjami, bądź są zainteresowane nawiązaniem takiej współpracy.

W jego tworzeniu uczestniczy kilkadziesiąt organizacji i instytucji, a korzysta z niego ponad 4 000 000 użytkowników rocznie. Portal to jedyne w Polsce tak kompleksowe medium docierające do sektora organizacji pozarządowych.

W portalu www.ngo.pl można znaleźć między innymi:

  •     aktualny serwis wiadomości, oraz zaproszenia na konferencje i szkolenia, informacje o grantach, a także artykuły;
  •     serwisy tematyczne, a wśród nich: Fundusze Strukturalne, Księgowość, Prawo, Unia Europejska, Pomoc Społeczna, Badania;
  •     serwisy regionalne, które informują o działaniach pozarządówki w poszczególnych województwach; są źródłem wiedzy o tym, co ważne i aktualne w regionie (www.regiony.ngo.pl);
  •     największą, stale aktualizowaną bazę danych o organizacjach pozarządowych i instytucjach, zawierającą ponad 100 000 rekordów (www.bazy.ngo.pl).

Portal to jedyne w Polsce tak kompleksowe, użyteczne, bezpłatne źródło informacji i kontaktów, narzędzie promocji dla organizacji oraz możliwość prowadzenia dyskusji, sond. Dzięki prostym narzędziom portal umożliwia wszystkim organizacjom i instytucjom dodawanie wiadomości i ogłoszeń, ułatwiając tym samym informowanie o różnorodnych działaniach i przedsięwzięciach. Portal www.ngo.pl obejmuje również patronatem medialnym wydarzenia ważne i ciekawe z punktu widzenia III sektora.

Portal www.ngo.pl ma ponad 4 000 000 użytkowników rocznie. Dziennie na portalu jest ponad 20 000 wizyt. Użytkownicy www.ngo.pl są bardzo lojalni – odwiedzają witrynę regularnie, a 93% z nich planuje nadal z niej korzystać. Według badań portal jest postrzegany przez użytkowników, jako źródło wiedzy na temat organizacji pozarządowych. Portal www.ngo.pl jest oceniany przez internautów pozytywnie, określają go jako „przydatny” (77,6%) oraz „godny polecenia” (73,2%).

Ponadto pomagamy w akcji w$p1erajmy hosp1cja, zatem pomóż i Ty!

Administratorem portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl jest Stowarzyszenie Klon/Jawor.