Czy krótkie spódnice można nosić do pracy?

Czy krótkie spódnice można nosić do pracy?

Nawet w dużych firmach biznesowych czy kancelariach prawnych dress code pozwala kobietom na noszenie odzienia w stosownej długości, odkrywającej nieco kolana. Strój taki w odpowiedniej stylizacji jest stonowany i elegancki. Wielu pracodawców nie narzuca ograniczeń co do ubioru, jednak i tak należy pamiętać o pewnych zasadach. Jakie to normy? Dowiedz się z dalszej treści artykułu! 

Czy można założyć mini do pracy?

Praca biurowa wyklucza możliwość wykorzystania bardzo krótkiej mini w jakiejkolwiek stylizacji. Nie oznacza to jednak, że krótkie spódnice są w firmach całkowicie zabronione. Panie pracujące w korporacjach czy np. w kancelariach mogą nosić ołówkowe modele w bezpiecznej długości włoskiej. W zestawieniu z prostą, ale elegancką bluzką i żakietem wyglądają one bardzo efektownie. Warto dodać, że nawet jeśli pracodawca nie narzucił stylu ubierania się, należy mieć na względzie odczucia innych osób i zadbać, aby strój nie był zbyt wyzywający. Poza biurem bardzo krótkich spódnic nie zaleca się nosić np. w punktach handlowych czy usługowych.

W jakich sytuacjach można sobie pozwolić na noszenie krótkich spódnic?

Miejscem, gdzie nawet bardzo krótkie spódnice są normą, jest plaża. Pokazanie ładnych, opalonych nóg nikogo tam nie razi. Modele uszyte z lekkich, powiewnych materiałów są idealne na przechadzki po kurortach. Bez względu na wiek, każda kobieta może sobie pozwolić na noszenie takiego stroju po domu czy na własnej posesji, jeśli oczywiście jej to odpowiada. Młodsze panie z pewnością zdecydują się na wybór stylizacji z krótką spódnicą na wycieczkę za miasto, spacer czy na randkę. 

Z czym zestawiać krótkie spódnice?

Zakładając mini, warto pamiętać, że wzrok mają przyciągać nogi, dlatego należy zrezygnować z tych elementów stroju, które to zniweczą. Zatem nie powinno się jej łączyć z obcisłymi topami i bluzkami z dużymi dekoltami. Decydując się na takie zestawienia, z pewnością osiągnie się efekt przeciwny do zamierzonego. Najlepszym wyborem będą:

  • swetry,
  • zabudowane bluzki,
  • żakiety. 

Istotny jest również dobór obuwia. Z takimi spódniczkami świetnie komponują się nie tylko szpilki, ale też buty sportowe. Zresztą, warto zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie można znaleźć gotowe stylizacje, podpowiadające różne zestawienia. W takich kompozycjach istotny jest umiar i naturalność.

Jakie fasony spódnic można znaleźć w sklepach internetowych?

Oferta jest bogata i są w niej różne modele spódnic jeansowych, z jerseyu oraz z lekkich tkanin. W sprzedaży są fasony ołówkowe, rozkloszowane, trapezowe i wiele innych. Chcesz znaleźć model dla siebie? Odwiedź sklep internetowy i dokonaj wyboru!