Dlaczego warto wykorzystać beton dekoracyjny do dekoracji wnętrz?

Dlaczego warto wykorzystać beton dekoracyjny do dekoracji wnętrz?

Estetycznie pomalowane, gładkie ściany sprawdzają się w wielu stylach. Jednak coraz częściej właściciele mieszkań i domów decydują się na ich wykończenie w bardziej nowoczesny sposób. Z tego powodu szukają oryginalnych materiałów, gwarantujących uzyskanie niebanalnej struktury ścian i ciekawych efektów. Dowiedz się na ten temat więcej.

Jakie materiały dekoracyjne sprawdzą się w loftowych aranżacjach?

Szukając interesujących rozwiązań do wykończenia wnętrz, warto zwrócić uwagę na tynk architektoniczny. Jest to produkt sprawdzający się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go także w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Nadaje się do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań, ma ciekawą strukturę i pozwala uzyskać niesamowite efekty.

Czym jest tynk architektoniczny?

Produkt ten, znany także jako  beton dekoracyjny , to gotowa masa wyprodukowana z naturalnych składników mineralnych, pozwalająca uzyskać odpowiednią fakturę ścian. Umiejętnie położona, z zastosowaniem odpowiednich przecierek, gwarantuje uzyskanie tynku o metalicznym lub perłowym wykończeniu, mimo że pierwotnie ma jednolity, matowy kolor.

Na co należy zwrócić uwagę przed nałożeniem betonu na ścianę?

Materiał ten nie ma szczególnych wymagań jeśli chodzi o aplikację i można go kłaść na:

  • uprzednio położony tynk,
  • zwykły beton,
  • płyty gipsowo-kartonowe.

Jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać przed przystąpieniem do pracy, to dokładne oczyszczenie powierzchni, osuszenie jej i zagruntowanie. Dzięki temu materiał ten zapewni idealną przyczepność i trwałość powłoki. Zagruntowanie ściany pozwoli natomiast na znaczne oszczędności materiału, ponieważ nie będzie ona chłonąć aplikowanej masy.

Jakie inne zalety ma dostępny w sklepach beton dekoracyjny?

Atutów przemawiających za wyborem tego artykułu jest wiele. Poza tym, że doskonale się prezentuje i pomaga osiągnąć niebanalne efekty, jest również:

  • odporny na ścieranie i zmywanie,
  • odporny na uszkodzenia mechaniczne,
  • łatwy w aplikacji,
  • funkcjonalny,
  • wydajny.

Doskonale nadaje się do pomieszczeń zamieszkanych przez dzieci i narażonych na uderzenia czy zabrudzenia oraz do wykorzystania na ścianach wymagających naprawy ubytków.

Jakie inne zastosowanie można znaleźć dla tego produktu?

Artykuł ten idealnie sprawdzi się w wykończeniu elewacji, zwłaszcza że wykazuje właściwości antygrzybicze i jest paroprzepuszczalny. Jak widać, jego wykorzystanie jest szerokie, zatem, jeśli zależy Ci stworzeniu efektownych wnętrz czy na wyróżnieniu domu spośród innych, znajdź w Internecie sprzedawcę oferującego ten produkt.