Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie — dla kogo jego oferta?

Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie — dla kogo jego oferta?

Osoby chcące rozpocząć swoją działalność gospodarczą często nawet nie wiedzą, z jak wielu dogodnych możliwości mogą skorzystać. Zakładanie własnej firmy od podstaw, co wiąże się z szeregiem formalności, oraz ponoszenie wysokich kosztów jej działalności to tylko jedna z opcji. Inną jest nawiązanie współpracy z tzw. inkubatorem przedsiębiorczości. Sprawdź, dla kogo to rozwiązanie będzie korzystne.

Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie —  pomoc dla debiutujących przedsiębiorców

Niektóre osoby dobrze wiedzą, z czym wiąże się zakładaniem firmy (i jej późniejsze prowadzenie), np. na przykładzie znajomych —  to przede wszystkim mnóstwo mniejszych i większych formalności, których trzeba dopełnić. Rejestracja firmy, uzyskanie numeru NIP, formalności w ZUS, US, otwarcie konta bankowego to tylko niektóre z nich. Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie może pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności, a nawet w takich działaniach jak znalezienie odpowiedniej siedziby dla firmy czy korzystnie wpływającego na jej wizerunek adresu wirtualnego. Pomoże też np. przy znalezieniu dobrej obsługi księgowej, z korzystnymi cenami, by nie obciążać budżetu nowo powstałej firmy.

Na tym nie koniec. Warto wiedzieć, że działalność gospodarczą można prowadzić także bez zakładania własnej firmy. Oczywiście mowa tu nie o tzw. szarej strefie, ale o działaniu w ramach firmy funkcjonującej jako inkubator przedsiębiorczości, rozliczającej faktury. To świetna opcja m.in. dla osób chcących sprawdzić swe siły w danej działalności i przekonać się, czy taka forma zarobkowania będzie dla nich odpowiednia i w ogóle dostępna. Jest to alternatywa dla ryzykownego zakładania własnego biznesu gdy istnieją obawy, że niedługo po założeniu trzeba będzie go zamknąć ze względu na brak zarobków, za to ze stratami.

Skorzystaj z dostępnych możliwości

Chcąc wejść na rynek, można korzystać z wielu możliwości. Najbardziej znanymi są wszelkiego rodzaju dotacje na zakładanie i rozwój firm, ale warto też korzystać z pomocy podmiotów prywatnych. Wsparcie przy zakładaniu firmy, działanie w inkubatorze czy kupno gotowej spółki to godne rozważenia pomysły.