Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie — na jakie wsparcie można liczyć?

Inkubator przedsiębiorczości w Warszawie —  na jakie wsparcie można liczyć?

Wiele osób planujących otwarcie własnej firmy obawia się formalności z tym związanych. Przyszły przedsiębiorca musi dokonać rejestracji jednoosobowej działalności lub spółki, a także poradzić sobie z kwestiami księgowymi czy prawnymi. Okazuje się, że w Warszawie działają instytucje, które zapewniają wsparcie już na samym starcie, oferując różnego rodzaju usługi dla młodych przedsiębiorców. Sprawdź, kto może skorzystać z takiej pomocy.

Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Warto podkreślić, że zakres oferty poszczególnych instytucji może się nieco różnić, dlatego przyszli właściciele firm powinni zawsze sprawdzać warunki proponowane przez wybrane firmy. Dzięki współpracy z warszawskimi inkubatorami biznesu początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie prawne, księgowe oraz menadżerskie, a także możliwość korzystania z powierzchni biurowych danej firmy.

Należy jednak podkreślić, że nie jest to prowadzenie działalności na własny rachunek, a jedynie podpięcie się pod dany podmiot (świadcząc usługi jako osobny dział). Osoby, którym zależy na własnej firmie, powinny poszukać warszawskiego inkubatora, który świadczy usługi konsultingowe i pomaga w założeniu działalności (wraz ze znalezieniem lokalnego biura księgowego, założeniem firmowego konta w banku czy najmem biura). 

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Najczęściej oferta jest skierowana do studentów i absolwentów uczelni wyższych, młodych przedsiębiorców zajmujących się nowymi technologiami oraz osób planujących działać w ramach tzw. start up’u. Podstawowym kryterium jest oczywiście założenie pierwszej działalności. Zwykle też pomoc tradycyjnych inkubatorów biznesu dotyczy niewielkich firm.

Czym kierować się podczas wyboru instytucji?

Na rynku działa sporo firm świadczących pomoc młodym przedsiębiorcom. Najlepiej przed podjęciem współpracy zapoznać się ze szczegółowym zakresem usług, a także opiniami innych osób, które skorzystały z tego rodzaju usługi. Na terenie Warszawy inkubator przedsiębiorczości często kieruje swoje wsparcie zarówno do Polaków, jak i obcokrajowców.