Jak wybrać urodzinowy tort dla dzieci?

Jak wybrać urodzinowy tort dla dzieci?

Urządzasz przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni tort! Zachwyć swoje dziecko smacznym i pięknie udekorowanym ciastem. Poznaj najciekawsze cukiernicze inspiracje na imprezy dla chłopców i dziewczynek.

Różne rodzaje tortów

Na początku trzeba ustalić liczbę gości. W cukierni możesz zamówić mały lub duży tort. Na wystawnych przyjęciach dla kilkudziesięciu osób, takich jak wesela, przydają się ciasta piętrowe. Standardowe imprezy urodzinowe dla dzieci najczęściej jednak przeznaczone są dla najbliższych przyjaciół i rodziny, wystarczy zatem ciasto jednopiętrowe. Przy składaniu zamówienia trzeba ustalić z cukiernikiem liczbę porcji. Projekt można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Standardowo torty wypiekane są na minimum 12 porcji.

Kolejnym kryterium wyboru są oczywiście składniki i smaki. Warto postawić na uniwersalne połączenia, na przykład krem waniliowy i owoce. W przypadku alergików wystarczy poprosić cukiernika o wyłączenie z przepisu określonego alergenu. Wygląd wypieku powinien być dopasowany do zainteresowań i gustu małego solenizanta. Na szczęście do wyboru są różnorodne dekoracje i każdy znajdzie warianty odpowiednie dla swojej pociechy.

Popularne projekty ciast

Jakie słodkości najbardziej zachwycają chłopców i dziewczynki? Dużą popularnością cieszy się na przykład tort dla dzieci z nadrukiem kota trzymającego pączka w łapkach. To niezwykle urocza propozycja, która z pewnością spodoba się miłośnikom zwierzaków. Ponadto w ofercie cukierni można znaleźć ciasta z dekoracją przedstawiającą:

  • różową koronę księżniczki,
  • piłkę nożną owiniętą flagą Polski,
  • myszki bawiące się w dziurkowanym serze,
  • misia odpoczywającego na chmurce,
  • Myszkę Miki, Świnkę Peppę lub innych bohaterów z bajek,
  • wesołą małpkę z bananami,
  • syrenkę pływającą w wodzie,
  • jednorożca z fantazyjną, kolorową grzywą.

Cukiernicy mogą wykonać torty o niezwykłych kształtach. Dla dziewczynki można zamówić na przykład ciasto o formie lalki Barbie w niebieskiej, balowej sukni. Będzie niezwykłą atrakcją dla zgromadzonych na przyjęciu gości.

Cukiernia z tortami dla dzieci

Chcesz zamówić tort dla swojego dziecka? Zwróć uwagę na liczbę porcji oraz składniki wykorzystane do jego wypieku. Postaw na efektowny projekt i dekorację nawiązującą do dziecięcych zainteresowań. Skorzystaj z oferty cukierni specjalizującej się w ciastach dla małych chłopców i dziewczynek.