Jaką funkcję pełnią dobrze dobrane rękawice na motor?

Jaką funkcję pełnią dobrze dobrane rękawice na motor?

Ochrona rąk jest niezwykle ważna dla każdego motocyklisty. Należy wziąć pod uwagę nie tylko warunki pogodowe, ale też komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na rynku jest wiele wyrobów, na które warto zwrócić uwagę. Do wyboru są ciekawe produkty, wyprodukowane z wielu materiałów. Chcesz wiedzieć, jak dobrać produkt np. do stylu jazdy? Zapoznaj się z dalszą treścią artykułu!

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rękawic na motor?

Ze względu na niezwykle bogatą ofertę wielu nabywców zastanawia się, jak wybrać rękawice na motor aby zabezpieczyć ręce przed różnymi niekorzystnymi czynnikami. Przede wszystkim należy rozważyć takie aspekty jak wygoda  i bezpieczeństwo. Wyrób ten powinien zagwarantować komfort termiczny, doskonałe dopasowanie i pewny chwyt. Zanim podejmie się decyzję o zakupie odpowiedniego modelu, należy określić takie czynniki jak:

  • styl jazdy,
  • warunki atmosferyczne,
  • częstotliwość użytkowania.

Jak te czynniki wpływają na wybór?

Osoby jeżdżące sportowo są bardziej narażone na urazy niż te, które wolą jazdę turystyczną. Dlatego dla nich najlepsze są rękawice ze wzmocnieniami w najważniejszych miejscach, np. na kciukach czy nadgarstkach. Długodystansowcy mogą za to postawić na komfort. Jeśli motor wykorzystywany jest wyłącznie w ciepłych porach roku, wystarczy produkt z przewiewnych materiałów, takich jak neopren czy siateczka. Zimowa jazda wymaga solidnych, ocieplonych i najlepiej wodoodpornych modeli. Ktoś, dla kogo jednoślad jest stałym środkiem transportu, powinien zdecydować się na zakup rękawic droższych i trwalszych.

Rękawice ze skóry czy tekstylne?

Materiały, z których szyje się te wyroby, określają nie tylko jakość, ale także komfort i długość użytkowania. Najtrwalsze i najwygodniejsze są akcesoria wykonane z naturalnej skóry. Niestety, są one też najdroższe. Dlatego wiele osób decyduje się np. na modele neoprenowe, cechujące się elastycznością i doskonałym dopasowaniem do dłoni. Nie możesz zdecydować się konkretny model? Odwiedź stronę i poproś personel o pomoc!