Komoda w salonie — jakie funkcje może pełnić?

Komoda w salonie — jakie funkcje może pełnić?

Obecnie w modzie jest urządzanie wnętrz w duchu minimalizmu, bez zbędnego zagracania powierzchni. Na pewno warto decydować się na najpotrzebniejsze rzeczy i rozwiązania praktyczne, pozwoli to bowiem cieszyć się wrażeniem harmonii, łatwiejszym sprzątaniem, większą przestrzenią, a nawet poczynionymi oszczędnościami. Dobrym rozwiązaniem jest stawianie na praktyczne meble, jak na przykład komody, które mogą przydać się w wielu pomieszczeniach, tym bardziej że występują w różnych wariantach. A po co taki mebel w salonie? Sprawdź!

Komoda —  wielofunkcyjny mebel

W sprzedaży znaleźć można bardzo różne komody, nie tylko jeśli chodzi o ich wygląd, kolor czy styl albo materiał wykonania. Szczególną uwagę warto zwrócić na budowę, czyli pojemność, wielkość, liczbę szafek, półek i szuflad. Kupując taki mebel, trzeba zdecydować, z jakich elementów ma się on składać i bardzo ważne jest, by to dobrze przemyśleć, od tej kwestii zależy bowiem wiele. Chcąc na półeczkach umieścić na przykład dekoracyjne bibeloty, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niezbędne będzie dbanie o idealny porządek w tych miejscach i regularne ścieranie kurzu. Osoby chcące zapewnić sobie wrażenie idealnego ładu w salonie, a także chronić swoje rzeczy przed wzrokiem gości, chętniej stawiają na zamknięte przestrzenie, czyli szafki i szuflady. Wówczas rolę dekoracyjną może odgrywać sam mebel, warto zatem postarać się, by był jak najpiękniejszy; musi też oczywiście stylistyką pasować do otoczenia.

Wybór budowy takiego mebla jest ściśle uzależniony od tego, co chce się w nim przechowywać. Jeśli salon jest jednocześnie jadalnią i ma się piękną zastawę, nie trzeba jej zamykać za drzwiczkami. Kiedy jednak w komodzie mają być trzymane dokumenty czy tekstylia, jak choćby obrusy, niezbędne jest wybranie szafek i szuflad.

Odpowiedni wygląd

Komoda w każdym pomieszczeniu odgrywa dużą rolę, nawet kiedy jest stosunkowo niewielka (dobrze jest wybierać artykuły odznaczające się niewielkimi gabarytami przy jednoczesnej dużej pojemności, na co pozwala dobrze zagospodarowane wnętrze). Warto zatem postawić na piękną komodę, na przykład z egzotycznego drewna.