Na co zwrócić uwagę, wybierając kosiarki do trawy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosiarki do trawy?

Osoby pragnące zadbać o posesję często zastanawiają się, jakie parametry wziąć pod uwagę, dokonując zakupu sprzętu koszącego. W wielu sklepach dostępne są urządzenia różnej wielkości, marki, mocy i z wieloma funkcjami, więc podjęcie decyzji nie jest łatwe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, od czego powinien zależeć wybór, przeczytaj tekst zamieszczony poniżej!

Od czego zależy wybór kosiarki do trawy?

Chcąc kupić urządzenie do koszenia trawy idealnie dopasowane do faktycznych potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Są to między innymi wielkość trawnika, ukształtowanie terenu, częstotliwość koszenia, a także indywidualne preferencje. Jeżeli np. powierzchnia do koszenia jest niewielka, doskonałym wyborem będzie kosiarka elektryczna. Osoby obawiające się, że mogą uszkodzić kabel, powinny zdecydować się na zakup akumulatorowej kosiarki do trawy , a właściciele posesji mający niewiele czasu znajdą w sklepie niewielkie, automatyczne roboty koszące.

Jaką kosiarkę wybrać, jeśli trawa jest wysoka z powodu rzadkiego koszenia? 

Potrzebując kosiarki na rzadko koszone tereny, warto zdecydować się na urządzenie listwowe, które poradzi sobie także z zaroślami.  W sprzedaży jest również profesjonalny, spalinowy sprzęt żyłkowy, np. takich marek jak Hecht, Faworyt lub MTD. Jest on idealny do powierzchni z roślinnością o wysokości nawet 1 m, która, koszona, układa się w równych rzędach i nadaje się do suszenia.

Co można zaproponować osobie mającej sporej wielkości trawnik do koszenia?

Właściciele większych obszarów do utrzymania powinni zdecydować się na kosiarki spalinowe, dostępne z silnikami o różnej mocy i z mnóstwem przydatnych funkcji. Na rynku są urządzenia bez napędu i z napędem, dlatego warto przemyśleć wybór modelu, zwłaszcza jeśli miałaby się nim posługiwać osoba starsza lub słabsza. Użycie kosiarki z napędem ogranicza się zaledwie do jej prowadzenia i nie wymaga siły. Warto też przejrzeć np. takie funkcje jak:

  • centralna regulacja wysokości koszenia,
  • koszenie ze zbieraniem pokosu do kosza,
  • koszenie z mulczowaniem,
  • koszenie z wyrzutem bocznym,
  • ergonomiczny uchwyt,
  • wskaźnik zapełnienia kosza.

Należy także zwrócić uwagę na rodzaj obudowy kosiarki do trawy, łożyskowanie kół oraz ich wielkość, pojemność kosza oraz szerokość koszenia. Wszystkie te czynniki wpływają na bezpieczeństwo, szybkość i komfort koszenia.

Jaki jest koszt zakupu dobrej kosiarki do trawy?

Ceny kosiarek do trawy są różne i zależą od wielu czynników, takich jak producent, moc, rodzaj silnika i liczba funkcji. Mając problem z wyborem, można skorzystać z porady personelu sklepu. Jeśli potrzebujesz dobrego sprzętu koszącego w konkurencyjnej cenie, odwiedź stronę i wybierz odpowiadający Ci model!