Najlepsze darmowe konta bankowe

Czy wiesz, że zarówno prowadzenie rachunku osobistego w banku, jak i podstawowe, związane z nim usługi, mogą być bezpłatne? Zainteresowała Cię taka oferta i chciałbyś z niej skorzystać? Sprawdź już teraz, co możesz otrzymać w ramach darmowego konta bankowego oraz jakie warunki spełnić, aby móc je założyć.

Co oferują banki w ramach bezpłatnego rachunku osobistego

Jeśli chcesz otworzyć bezpłatny rachunek osobisty, pamiętaj, aby z pewnym dystansem podchodzić do opisujących go haseł reklamowych. Zawsze najpierw wnikliwie zapoznaj się ze szczegółami interesującej Cię oferty. Darmowe konta bankowe to pojęcie bardzo ogólne, które każdy bank interpretuje na swój sposób. W większości przypadków brak opłat dotyczy:

  • uruchomienia i prowadzenia rachunku osobistego,
  • wydania jednej karty płatniczej,
  • wypłat gotówki z bankomatów na terenie Polski, należących do banku,
  • podstawowych transakcji bezgotówkowych, przede wszystkim standardowych przelewów online.

W niektórych przypadkach założone przez internet bezpłatne konto bankowe może zapewnić Ci wiele dodatkowych korzyści. Nierzadko są to m.in. bonusy za jego otwarcie, dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, czy brak prowizji za wypłaty BLIK-iem.

Zróżnicowanie ofert rachunków osobistych pod kątem tego, jakie usługi są darmowe, to pierwszy z powodów, dla których powinieneś je ze sobą porównywać. Drugim, równie ważnym, jest to, że korzystanie z nich może wiązać się ze spełnieniem pewnych warunków.

Jakie warunki należy spełnić, by konto w banku było za darmo?

Jeśli zdecydujesz się na prawdziwie darmowe konto bankowe, często określane mianem bezwarunkowego, zyskasz nieograniczony dostęp do usług zwolnionych z opłat i prowizji. Zdarza się jednak, że banki stawiają pewne łatwe do spełnienia przesłanki. Internetowy rachunek osobisty jest bezpłatny np., gdy:

  • co miesiąc trafia na niego wynagrodzenie lub określona suma środków,
  • w każdym miesiącu dokonasz płatności kartą na określoną kwotę,
  • zrealizujesz konkretną, minimalną liczbę transakcji bezgotówkowych.

Czym kierować się, wybierając bezpłatne konto?

Zróżnicowanie ofert sprawia, że chcąc założyć bezpłatne, internetowe konto w banku, musisz przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami. Na początek zastanów się, do czego go potrzebujesz, aby ustalić, jakie usługi bankowe są Ci niezbędne. Najlepiej wybieraj oferty, w których zakres darmowych czynności jest najszerszy. Jeśli stawiasz na rachunek osobisty bez opłat, ale z pewnymi warunkami, upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Oczywiście powinieneś również zwracać uwagę na koszty związane z tymi usługami, które znajdują się poza bezpłatnym pakietem. Dotyczy to m.in. ewentualnego prowadzenia rachunku karty kredytowej, prowizji za przelewy walutowe czy wypłat w bankomatach spoza sieci lub za granicą.

Wybierz najlepsze, darmowe konto osobiste

Jeśli chcesz wybrać najlepsze, darmowe konto bankowe, porównaj ze sobą jak najwięcej ofert. Możesz zrobić to wygodnie przez internet, bez wychodzenia z domu, korzystając z prostych w obsłudze porównywarek. Do tego zawsze stawiaj na usługi banków sprawdzonych, obecnych w Polsce od długiego czasu i cieszących się dobrą opinią wśród klientów.