Skup akumulatorów — dlaczego warto nawiązać z nim współpracę?

Skup akumulatorów — dlaczego warto nawiązać z nim współpracę?

Odpowiedni sposób pozbywania się różnego rodzaju odpadów to kwestia poszanowania i ochrony środowiska, ale też dopełnienia przepisów prawa. Szczegółowo reguluje ono te kwestie, a niedotrzymanie obowiązujących warunków może być obarczone karą. W tym kontekście istotne jest między innymi właściwe utylizowanie akumulatorów, nie tylko samochodowych. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać do tego skup.

Pozbywanie się akumulatorów

Wymiana akumulatora, np. samochodowego, na nowy rodzi problem z tym, w jaki sposób pozbyć się starej baterii. Choć może ona wydawać się całkowicie zużyta, nie oznacza to, że jest obojętna dla środowiska —  przeciwnie, nadal znajdują się w niej szkodliwe substancje. Dlatego baterie takie trzeba nie tylko odpowiednio utylizować, ale nawet przechowywać —  nie można robić tego w przypadkowy sposób. Nawiązując współpracę z dobrym partnerem, można dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, a także między innymi pozyskać od niego specjalne pojemniki na zużyte baterie, które następnie będą, w ustalonym czasie, odbierane. Z takich usług korzystają między innymi sklepy oferujące nowe baterie, odbierające od klientów stare, a także zakłady mechaniczne, w których dokonuje się wymian. Skup akumulatorów kieruje też swoją ofertę do wszelkich podmiotów, a nawet osób prywatnych, mających na swych terenach składowane baterie, nieraz od dawna, pochodzące np. z posiadanych w przeszłości samochodów, ale i innych urządzeń, np. transportu bliskiego.

Ochrona środowiska i prawo

Prawo dotyczące utylizacji odpadów jest stale udoskonalane, między innymi przez Unię Europejską, gdyż ochrona środowiska jest coraz bardziej naglącą potrzebą. Mając odpady, na przykład tak groźne jak zużyte akumulatory, trzeba pamiętać, że ich odpowiednia utylizacja to zatem kwestia ochrony środowiska (a jego dobro każdy powinien mieć na uwadze), jak również dopełnienia przepisów prawa. Nie można porzucić gdzieś akumulatora, nie powinno się też składować baterii na posesji w nieodpowiedni, przypadkowy sposób, gdyż wydostawanie się z nich szkodliwych substancji zagraża środowisku nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Oddaj swój akumulator!

Skupy baterii działają hurtowo, ale każdy może przyczynić się do ochrony środowiska, np. oddając zużytą baterię w sklepie podczas zakupu nowej. Odbierające akumulatory podmioty następnie korzystają z usług partnerów zajmujących się ich utylizacją.