W jakich pomieszczeniach przyda się komoda?

W jakich pomieszczeniach przyda się komoda?

Umeblowanie pomieszczeń jest kwestią nie tylko wygody i uznania, ale też pewnych konwenansów. Komoda to mebel zazwyczaj kojarzony z salonem, ewentualnie z jadalnią, łatwo jednak przekonać się, że jest on bardzo wszechstronny i praktyczny. Ciekawi Cię, gdzie może sprawdzić się w Twoim domu i do czego posłuży? Przeczytaj ten artykuł!

Komoda —  must have w salonie

Choć obecnie w modzie jest urządzanie pomieszczeń w stylu minimalistycznym, z pewnych elementów wyposażenia nie można zrezygnować. Komoda musi znaleźć się w każdym salonie, na pewno nie zabraknie okazji do jej wykorzystania. Dla wielu osób też jest to sposób na udekorowanie przestrzeni i podkreślenie jej stylu —  odpowiada za to sam mebel, jak i umieszczone na nim przedmioty. Chcąc do maksimum wykorzystać jego możliwości dekoracyjne, warto wybrać model z przynajmniej częścią powierzchni zajmowaną przez półki, na przykład pośrodku, między szafkami, pozwoli to bowiem umieścić tam bibeloty. Wierzch komody jest zaś idealnym miejscem do postawienia kwiatka w doniczce czy pięknego zegara bądź rzeźby.

Przydatny mebel w jadalni

W pomieszczeniu poświęconemu spożywaniu posiłków na pewno znajdzie się niejedna serwantka czy witryna, czyli meble służące przechowywaniu, ale i pięknemu wyeksponowaniu zastawy. Komoda zaś jest niezastąpiona do przechowywania obrusów, serwet i innych tekstyliów stołowych. Oczywiście będzie też pełnić funkcję dekoracyjną.

Część wyposażenia sypialni

Piękna, drewniana komoda to doskonały element wyposażenia sypialni. Można w niej przechowywać wypraną i wyprasowaną pościel, ale też ubrania, czy to stale użytkowane, czy na przykład przygotowane na kolejny sezon. Wiele zależy od budowy mebla, na jaki się postawi. Tutaj także oczywiście będzie to element dekoracyjny, a jeśli wybierze się drewno, spotęguje ono wrażenie przytulności i ciepła w pomieszczeniu.

Praktyczne rozwiązanie w korytarzu

Choć te piękne meble często kojarzone są z pomieszczeniami reprezentacyjnymi, nic nie stoi na przeszkodzie, by element taki umieścić także w eleganckim korytarzu. Przyda się do przechowywania dodatków, jak czapki, szaliki i apaszki.

Komoda —  warto ją mieć

Jak widać, mebel taki jest praktyczny jak mało który, ciężko się zatem bez niego obyć. Warto go wybrać, zwracając szczególną uwagę na walory wizualne.