Współpraca z agencją pracy tymczasowej w Holandii czy samodzielne szukanie zatrudnienia?

Polacy dosyć często decydują się na wyjazd do Niderlandów w celach zarobkowych. Jedni stawiają na pobyt stały, a inni chcą wyłącznie zasilić domowy budżet i nastawiają się na pracę dorywczą, wykonywaną najczęściej w okresie wakacyjnym i urlopowym. Przekonaj się, w jaki sposób możesz znaleźć zatrudnienie za granicą. 

Samodzielne szukanie pracy w Holandii 

Poszukiwania można rozpocząć od przeglądania ofert pracy udostępnianych na różnego rodzaju portalach w internecie. Okazuje się, że tego typu ogłoszeń jest naprawdę sporo, jednak trzeba pamiętać, że łatwo tutaj trafić na oszustów, chcących wyłudzić dane osobowe lub pieniądze. Kolejny sposób znalezienia zatrudnienia za granicą to oczywiście poleganie na kontaktach znajomych, którzy przebywają w Holandii lub mają kontakt do zagranicznego pracodawcy, u którego kiedyś pracowali. To znacznie pewniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej 

Polacy, którzy nie czują się zbyt pewnie, by załatwić wszystkie wymagane formalności w pełni samodzielnie, mogą zawsze skorzystać z usług pośredników. Agencja pracy tymczasowej w Holandii zajmie się kompleksową organizacją wyjazdu wraz z zakwaterowaniem i transportem do miejsca zatrudnienia. Co ciekawe, w wielu przypadkach pracodawca nie wymaga również posługiwania się językiem holenderskim czy angielskim, chociaż z pewnością warto znać choćby podstawowe słownictwo. 

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Osoby wyjeżdżające do Holandii, powinny wcześniej zadbać o kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności należy wykupić stosowne ubezpieczenie zdrowotne i na życie, które będzie obowiązywać za granicą. Kolejna rzecz to poinformowanie najbliższych o swoich planach poprzez pozostawienie dokładnego adresu zakwaterowania oraz danych pracodawcy lub wybranej agencji.