Zabiegi z kwasami — nie tylko pod okiem specjalisty

Zabiegi z kwasami — nie tylko pod okiem specjalisty

Profesjonalne metody pielęgnacji cery i zwalczania jej rozmaitych problemów dają lepsze efekty niż samodzielne wysiłki. Warto jednak wiedzieć, że domową pielęgnację można uzupełnić o stosowanie substancji, jakich używa się w warunkach profesjonalnych, w dodatku wygodnie i z gwarancją bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej na temat stosowania kwasów!

Profesjonalne zabiegi

Substancje takie jak kwas salicylowy, glikolowy, szikomowy i wiele innych stosowane są w warunkach profesjonalnych do peelingu chemicznego, nazywanego też medycznym. Można go wykonać w salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, a nawet u niektórych dermatologów. Poza tym kwasy znajdują się często w silnie działających kosmetykach przepisywanych przez lekarza, na przykład osobom borykającym się z ostrą postacią trądziku czy w przypadku tzw. trądziku dorosłych. Jednak moc tych samych substancji można wykorzystać także w domu, na własną rękę.

Kwasy do użytku domowego —  co można znaleźć?

Kosmetyki z kwasami, dostępne w aptekach i dobrych sklepach kosmetycznych, to między innymi kremy przeciwtrądzikowe na noc, o lekkim działaniu złuszczającym, a także sera o różnym działaniu. Mają one bezpieczne składy, ponieważ zastosowano w nich kwasy o niskim stężeniu. Można zatem sięgać po nie nawet codziennie, nie tylko w ramach okresowych kuracji, a przy tym są wygodne w użytkowaniu, mają bowiem postać zwykłych kosmetyków, a nie preparatów stosowanych w ramach specjalnych zabiegów — jak w gabinecie.

W sprzedaży można znaleźć na przykład kosmetyki z tymi substancjami mające zwalczać trądzik, zaskórniki, odmładzające, a także usuwające przebarwienia skóry.

Moc kwasów w twoim domu

Sięgnięcie po słabsze i dzięki temu bezpieczne w samodzielnym użytkowaniu odpowiedniki preparatów stosowanych przez profesjonalistów pozwalają pozbyć się nawet bardzo uporczywych problemów z cerą. Często działają o wiele skuteczniej niż produkty oparte na innych substancjach.